Instagram Reels Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram, birçok insanın severek ve çok yoğun kullandığı popüler bir uygulamadır. Uygulama üzerinde günden güne yapılan güncellemelerle eklenen yeni değişiklikler kullanıcılar tarafından sıklıkla deneniyor. Instagram’a 15 saniye boyunca efektler aracılığıyla dilediğiniz şekilde videolar hazırlayarak Reels özelliğini kullanabilirsiniz.

TikTok kullanmayan kullanıcılar, Instagram üzerinden dilediği içerikler ile video çekebiliyor. Üstelik istediği efekt ve girişlerle, videolarına hareket katabiliyor. Uygulama üzerinde bulunan efekt ve özellikler çeşitli düzenlemeler sağlayarak kullanıcılarda ilgi odağı oldu. Videolarınızı ilgi çekmek, merak uyandırmak ve profilinize takipçi çekebilmek adına size alternatifler sunuyor. Reels özelliğini ister gönderi olarak isterseniz de hikâye olarak paylaşabiliyorsunuz. Dilerseniz videolarınızı kaydedip istediğiniz zaman da paylaşabilirsiniz.

Kameranıza tıklayarak altta yazan Reels kısmına geldiğinizde yaratıcılık ve özgürlük tamamen sizin elinizde. Popüler Instagram kullanıcıları markaların reklamlarını, satın aldıkları ürünlerin tanıtımlarını, eğlenceli içeriklerini veya günlük hayatlarından kesitlerini sizinle orada paylaşıyor. Reels özelliğini doğru kullandığınız sürece amacınıza yönelik geri dönüşler almanız çok kolay. Reels özelliği içinde bulunan farklı ve ilgi çekici efektler ile de videolarınızın merak uyandırıp, eğlendirip hesabınıza etkileşim kazandırması da artık çok kolay. Hesap erişiminizi arttırmanız ve profesyonel gözükebilecek şekilde Reels özelliğini kullanmanız, size olumlu geri dönüşler de sağlayabilir.

Son yıllarda oldukça artan bu tarz videolar, yeni çıkan şarkı, akım veya gündemsel konuları ifade etmekte çok yardımcı oluyor. Sosyal medya özgürlüğe ve yaratıcılığa açık bir mecradır. İster eğlenmek ister para kazanmak için, yapacağınız basit ama etkili videolar size katkı sağlayabilir. Rahat olun. Mikrofon ve kamera sizde. Instagram kullanıcıları Reels özelliği ile kendilerini en etkili bir şekilde ifade edebilir.

instagram-reelsInstagram Reels Nasıl Kullanılır?

Reels, instagram üzerinden çektiğimiz 15 saniyelik videoları çeşitli efektler ve özellikler ekleyerek çeşitli düzenleme araçları ile düzenlememizi sağlayan bir güncellemedir. Bu özelliği kullanarak videolaranızı daha ilgi çekici hale getirebilir ve hazır olduğunda kaydederek farklı zamanlarda hikaye veya gönderi olarak paylaşabilirsiniz.

Instagramın sol köşesinde bulunan kamera simgesine tıklayarak veya ekranınızı soldan sağa doğru kaydırarak kameranıza ulaşabilir, ardından alt kısımda bulunan hikaye, canlı gibi özelliklerin arasından Reels’ı seçerek videolarınızı çekmeye başlayabilirsiniz.

Herkese açık bir hesabınız var ise; keşfet sekmesi Reels kısmında görüntülenebilme şansınızda oldukça yüksek. Bu sayede videonuzu çok sayıda kişiye ulaştırarak hesap erişiminizi arttırabilir, içeriklerinizi efektlerle canlandırabilirsiniz.

Instagram Reels’in içinde bulundurduğu düzenleme araçları nelerdir?

Hız: Çektiğiniz videoların istediğiniz kısımlarının istediğiniz şekilde daha hızlı veya daha yavaş şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Zamanlayıcı ve geri sayım: Bu özellik eller serbest video çekilmesini sağlıyor.

Ses: Instagramın güncellemelerinden biri olan müzik kütüphanesi dışında bu özellik sayesinde kendi orijinal sesinizi videolarınıza ekleyerek kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor.

Hizalama: Birleştirilecek olan iki farklı video klibin arasında ki geçişi kusursuzlaştırabilmek amacıyla videolarda ki nesneleri hizalandırabilmemizi sağlıyor.

AR efektleri: Dünyanın çeşitli yerlerinde ki içerik üreticilerinin hazırlamış olduğu birbirinden farklı gerçeklik efektlerini kullanabilmemizi sağlıyor.

Marker Groupe’un sağladığı hizmetler hakkında bilgi edinmek için bizimle MarkerGroupe.com web sitesi üzerinden veya hello@markergroupe.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Benzer İçerikler