Ücretsiz En İyi 5 Ekip Yönetim Araçları

Ekip olarak çalışma yaparken artık takım arkadaşlarınıza yakın olmak zorunda değilsiniz. Faydalanabileceğiniz uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar ile şirketinizi ve işinizi daha kolay idare edebilir, dosyalarınızı etkili bir şekilde yönetebilir ve gönderebilirsiniz. Aralarında iş ve çalışma hayatınızı etkileyecek ve isimlerini ilk defa duyacağınız uygulamalar hakkında sizlere detaylı bilgi sunacağımız Ekip Yönetim Araçları yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. Bitrix24

Bitrix24 sosyal iç web olarak bilinen yeni nesil takım yönetimi ve yeni nesil takım çalışmaları aracıdır. Bitrix24 anlatmanın en iyi yolu Facebook, Google Docs, Skype, Salesforce, Wunderlist , WhatsApp, Sharepoint ve Basecamp’ın birleştirilmesidir. Bitrix24 takım çalışmalarına üç ana nedenden dolayı uygundur. Birincisi ücretsiz olması çalışmanıza ek maliyet getirmeyecektir.

İkincisi birçok farklı araçla çalışmanıza gerek kalmaz. Takımlar tüm çalışmalarını tek uygulamadan halledebilecek durumdayken CRM, Dropbox ve diğer uygulamalarla çalışmak istemezsiniz. Üçüncüsü diğer yönetim araçlarının aksine Bitrix24 kendinden host edilebilen versiyonu ve API kaynak koduyla çalışır. Bundan dolayı takımınızda yeterli kod yeteneği olan çalışma arkadaşınız var ise istediğiniz gibi kodlamayı değiştirebilirsiniz.

Ayrıca özel sosyal network alanı olarak da kullanılır. Takım çalışması, dosya paylaşımı, grup chat, proje yönetimi ve görevleri, kontrol listeleri, grup takvimleri, döküman yönetimi, seslendirme, çalışma raporları, şirket portalları, insan kaynakları yönetim sistemi, yardım masası, zaman sayımı, mobil intranet, video konferans ve daha fazlası için Bitrix24 dağıtılmış takımları yönetim açısından en ideal uygulamalardan bir tanesidir.

2. Asana

Asana sadece tek şey yapmak istiyorum dışında Bitrix24 gibi sosyal ideolojiyi paylaşan bir bulut proje yönetimidir. Asana 15 kullanıcıya kadar olan takımlarda ücretsizdir. BM satıcıları arasında en iyi arayüzlerden birine sahiptir. Temiz sezgisel ve dinamiktir, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak gibi içindekileri taşıyıp yerleştirebilirsiniz.

3. MindMeister

Bildiğiniz gibi birçok takım zihin haritaları kullanmaz. Fakat kullanırsanız MindMeister ile çok sayıda rakibinizin önüne geçebilirsiniz. MindMeister size online zihin haritası servisi ve mobil uygulamalar sunan bir servistir. En iyi özelliği takımınıza takım çalışması, işbirlikli zihin haritaları sağlayan gerçekçi düşünen imkanlar sunmasıdır. MindMeister ücretsiz versiyonu üç zihin haritası sunar.

4. Freshdesk

FreshDesk bir Zendesk klonudur ve SaaS masasından yardım alır. Orijinal uygulamayı kullanmak varken neden klonu kullanmak isteyelim. FreshDesk üç kullanıcıya kadar ücretsiz plan sağlarken Zendesk herhangi bir ücretsiz plan sağlamaz. Sizde bu yüzden ZenDesk’i değil de FreshDesk’i kullanmayı tercih etmelisiniz. FreshDesk hakkında bir iyi şey de sadece yardım masası çözümlerinden oluşmamasıdır. Bilgi bazında forum destekleri ve müşterilerine uzun süren izlenim desteği yardımı da sağlar.

5. GroupMe

GroupMe adından da tahmin edebileceğiniz gibi bir grup mesaj uygulamasıdır. İş merkezli olmaması, Bitrix24 kadar iletişim ve chat seçeneği olmazken, WindowsPhone ve Blackberry desteği ile iş dünyasında popülerdir. Android, İOS, WindowsPhone ve Pc uygulamaları mevcuttur.

Benzer İçerikler