İngilizce Öğrenmek İçin 6 Muhteşem Uygulama

Dil öğrenimi teknolojinin gelişmesi ile dünyanın her yerinden öğrenebilecek duruma gelmiştir. Akıllı telefonların ve tabletlerin yaygınlaşması ile internete sahip her bireyin dil öğrenimi şansı olduğuna inanıyoruz.

Dil kurslarının ne kadar pahalı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Teknolojinin bilinçli bir şekilde kullanımıyla daha ucuza, daha iyi bir eğitim almak günümüz şartlarında çok kolay hale gelmiştir. Dil kurslarına çuvalla para dökmeden de dil eğitimini online platformlarla belirli bir seviyeye kadar ücretsiz alabilirsin. Dijital uygulamalarla seyahat ederken, okula giderken, dışarıda bir kafede otururken dahi İngilizce seviyeni ve konuşma becerini geliştirebilirsin. Online platformlarda birçok farklı özellikte ve formatlarda uygulama bulunuyor. En bilindik web+mobil uygulamaları aşağıda listeledik.

1-) Flash Academy

Learning Labs tarafından geliştirilen uygulama teknolojiyi dil öğrenimine entegre eden en iyi app’lerden biridir. Dil öğrenimini eğlenceli ve keyifli bir şekilde öğreterek kullanıcıların sıkılmamasını sağlıyor. Kullanıcı deneyimine önem veren Flash Academy öğrencilerin ve öğretmenlerin önerilerini önemseyerek uygulamayı geliştiriyor. Flash Academy’de etkileşimli kelime oyunları, dünyanın ilk nesne çeviricisiyle ve kullanıcının kendi öğrenme sistemini oluşturarak uygun dil öğrenimini kolay ve hızlı bir hale getirmesi mümkündür.

2-) Memrise

Uzman dil bilimciler tarafından hazırlanmış 200’den fazla dil öğrenimi sunan uygulama sıfırdan dil öğrenmek isteyenler için birebir. Sıfırdan farklı kelime oyunları öğrenerek dil bilgini geliştirebilirsin. Memrise kendisini üç ana başlık altında özetliyor; birincisi hızlı öğrenmeye yardımcı olmak için bilimi kullanmaya adadık kendimizi, ikincisi eğlence, öğrenmeyi en sevdiğiniz oyun etkinliği haline getirmek istiyoruz, üçüncüsü ise topluluk, öğrenmeyi hızlı ve pratik hale getirmek için dünya gibi zengin ve çeşitli hale getirmek gerektiğini belirterek kullanıcıların dil öğrenme heyecanını canlı tutuyor. Uygulamayı hem bilgisayarına hem de akıllı telefonuna indirerek kullanabilirsin. Uygulamada ücretsiz ve pro olmak üzere iki özellik bulunuyor. Deneyimleyip beğendikten sonra pro paketi almanızı tavsiye ederiz.

3-) English Central

English Central adından tahmin edeceğiniz gibi sadece ingilizce eğitimi veren bir platformdur. En iyi öğrenme sistemlerinden biri olan video öğrenme sistemi ile hem konuşarak hem de dinleyerek dil öğrenebilirsin. Uygulamayı hem bilgisayarına hem de akıllı telefonuna indirerek kullanabilirsin. İş, okul, seyahat, akademik ve sosyal konular hakkında video izleyerek ingilizce dil bilgisi ve telaffuz becerilerini geliştirebilirsin. Uygulamada özel ders gibi seçeneklere erişebilmek için ücretli seviyeye geçmek gerektiğini belirtmeden geçmeyelim. English Central platinyum seviyesinde eğitim almak isteyen kullanıcılarına 100% öğrenim garantisi ve para iadesi ile kullanıcı güvenli hizmet veriyor.

4-) Voscreen

Voscreen uygulamasını akıllı telefonunuzdan kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü uygulama yapay dil bilimi zekası mantığıyla geliştirilmiş olduğundan dolayı mobil kullanımı daha yararlı olacaktır. Veri tabanı her öğrenciye farklı şekilde uyarlanarak ihtiyacına göre program planlıyor. Dil öğrenimini videolu öğrenme ortamıyla eğlenceli hale getirerek kullanıcıların sıkılmamasını sağlıyor. Voscreen Pensilvanya üniversitesi tarafından düzenlenen “en iyi eğitim uygulaması” kategorisinde bronz ödül almıştır.

5-) Busuu

Busuu web ve mobil ortamda 12 farklı dil eğitimiyle 70 milyona yakın öğrenciye hizmet veriyor. Kelime öğrenme gibi özellikleri ücretsiz sunan busuu diğer tüm özelliklerini premium üyeliği adı altında ücretli sunuyor. En bilindik uygulamalardan biri olan busuu öğretimi ve kullanışı bakımından çok basittir. Bir sınavı başarıyla geçtikten sonra McGraw-Hill Education tarafından başarı sertifikası veriliyor. Busuu uygulamasının en güzel özelliği çevrimdışı bile kullanılmasıdır. İstediğiniz konuyu bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza indirip internete ihtiyaç olmadan her yerde kullanmak mümkündür. Busuu’nun bir güzel özelliğide ana dilini konuşan kişilerle pratik yapabilmenizdir.

6-) Duolingo

Duolingo uygulamasının birçok özelliği ücretsizdir. Sadece çevrimdışı ve reklamsız kullanımı için ücret talep ediyor. Cümle tercümeleri, kelime eşleştirme ve dil telaffuzları gibi öğrenim özellikleri sunuyor. Ücretsiz ve bilimsel eğitim platformu Duolingo, çevrimiçi dil öğreniminde organik olarak en popüler yol haline gelmiştir. Dünya genelinde 200 milyona yakın kullanıcısı vardır. Eğitim ve en iyi uygulama dallarında birçok ödül alarak teknolojiyi ne derece etkili kullandığını kanıtlamıştır.

Yukarıda anlattığımız uygulamaları App Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz indirebilirsin. Keyifli çalışmalar dileriz.

 

Benzer İçerikler