Gayrimenkul Video Pazarlaması Nasıl Yapılır ve Neden Önemlidir?

Gayrimenkul emlak tanıtım videoları, gayrimenkul sektöründe bir evi pazarlarken kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerdendir. Emlak danışmanı olarak markanızı iyi bir şekilde konumlandırmak ve satışlarınızı artırmak için pazarladığınız konutlar için iyi birer fotoğraf ve video örneği sunmalısınız.

Günümüzde gayrimenkul alım-satım işlemlerinin ilk aşaması, internet üzerinden gerçekleşmektedir. Gayrimenkuldeki hedef kitle, ihtiyacı olan konuta ilk olarak internet siteleri üzerinden bakmakta ve sonrasında emlak danışmanlarına ulaşmaktadır.

İlk olarak sattığınız/kiraladığınız konut hakkında müşteriye doğru bilgiler aktarmanız gerekir. Bu sayede sizi arayan müşterilerin aklında zaten bir şeyler oturmuş olacaktır. Fotoğraf ve video materyalleri ile evi doğru tanıttıktan sonra gelen aramalar, sonuca ulaşmanızı sağlayacak ve vakit kaybetmenizi önleyecektir. Bu noktada ilk olarak gayrimenkul fotoğraflarından işe başlamalısınız.

gayrimenkul reklamcılığı

Nasıl Bir Ekipman Gerek?

Elbette profesyonel cihazlarla çok daha iyi sonuçlar almanız olasıdır. Fakat fotoğraf işini akıllı telefonlarla da çözebilirsiniz. Hem iOS hem de Android tabanlı birçok cihaz, muhteşem fotoğraflar çekmenize imkân vermektedir. Özellikle geniş açılı fotoğraf çekme özelliğine sahip telefonları tercih edebilirsiniz. Eğer telefonunuzda bu özellik yoksa, telefon kameraları için geniş açı lenslerden satın alabilirsiniz. Profesyonel cihazınız varsa, geniş açılı lens kullanmanızı öneririz.

Nasıl Fotoğraflar Çekilmeli?

Fotoğraf çekerken olabildiğince geniş açılar tercih etmelisiniz. Ekipman olarak geniş açılı lens veya telefona sahip olduktan sonra fotoğrafı çekeceğiniz noktaların da odanın her yerini görebildiğine emin olmalısınız. Farklı köşelerden odanın tamamını fotoğraflamalısınız. Kadrajınız ne çok yerde ne de çok tavanda olmalı, görüntüyü ortalayarak hem yeri hem de tavanı aynı karede göstermelisiniz. Binanın dışından, girişinden, apartmanın içinden de görüntüler almayı unutmamalısınız. Eğer çekimleri akşam vaktinde veya karanlık bir ortamda yapıyorsanız tripod kullanarak titremeyi önleyebilir ve daha net fotoğraflar çıkartabilirsiniz.

Emlak Videolarında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Video çekimleri için profesyonel makineler kullanabileceğiniz gibi kaliteli akıllı telefonlarla da dikkat çekici videolar hazırlamanız mümkündür. Cep telefonları için satılan geniş açılı lenslerden satın alarak konutları daha iyi ve geniş bir şekilde gösterebilirsiniz.
  • Videolarınızı dikey değil, yatay bir şekilde çekmelisiniz. Bu sayede görüntülerinizi daha iyi şekilde aktarabilirsiniz.
  • Sadece konutun içinde değil, caddeden ve binanın dışından da görüntüler kaydetmelisiniz.
  • Bazı çekimlerde görüntüleri elde çekmek yerine tripod kullanarak sabit çekimler yapabilirsiniz.
  • Videolarınızda seslendirme kullanarak konutları tanıtabilirsiniz. Bu seslendirmeyi çekimler sırasında yapacaksanız, cihazınıza mikrofon takarak daha temiz bir ses elde edebilirsiniz.
  • Video kayıtlarının ardından bunları bir kurgu programıyla birleştirmeniz gerekmektedir. Windows Movie Maker gibi basit kurgu programlarının yanında Adobe Premier, Edius veya Final Cut gibi profesyonel programları da kullanabilirsiniz.

Emlak Ofisi Sosyal Medya Yönetimi

Çekilen fotoğraflar ve videolarla birlikte gayrimenkul sektörü için sosyal medya yönetimi de önemli bir noktadır. Instagram’da sattığınız/kiraladığınız konutların görsellerini ve bilgilerini paylaşabilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenize daha kolay bir şekilde ulaşmanızın yanı sıra kurumsal kimlik açısından da profesyonel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Entegre pazarlamaGayrimenkul (Emlak) Video Pazarlaması Neden Önemlidir?

İnsanların okudukları bir şeyi hatırlama oranı, izledikleri videoyu hatırlama oranına göre daha azdır. Video pazarlama tüketicilerin aklında %96 gibi yüksek bir oranda kaldığı için, online ödemelerde daha çok talep görüyor.

Video üreten şirketler, tüketicilerde daha güvenilir bir imaj çiziyor ve şirketler tüketici de pozitif bir algı bırakmış oluyor.

Ev satıcılarının %78’i video pazarlama kullanan emlak profesyonelleri ile çalışmayı tercih ediyor. Büyük oranlarda ilgi gören video pazarlama, emlak ve tüketici arasında güven ve ilgi uyandırıyor.

Emlak danışanları olarak markanızı iyi konumlandırmak için insanların aklında kalıcı izler bırakmalısınız. Video pazarlaması ile insanları içeri çekebilir, size güvenmelerini sağlayabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımızın merkezinde olduğu gerçeğinden yola çıkarak online olan her 3 kişiden 1’i video reklamınızı izleyip, iletişime geçmek isteyecek.

Video pazarlaması, müşterilerle daha çok ilgilendiğinizi gösterdiği için de size etkili bir otorite kazandırır.

Sıradan bir emlakçıya kıyasla video pazarlamasını kullanarak rakiplerinizden sıyrılarak daha ön planda olabilirsiniz.

Müşterileriniz, sizinle tanışmadan sizin hakkınızda bilgi edinmesine imkân tanımış olursunuz.

Gayrimenkul video pazarlaması sadece ‘’Evi satıyoruz’’ demez, ‘’Biz sizinle iletişim de kuruyoruz. ‘’ algısını yaratır.

Siz de web sitenizde bu hatalarla karşılaşmak istemiyorsanız bizimle MarkerGroupe.com web sitesi üzerinden veya hello@markergroupe.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Benzer İçerikler